Obsah

PFXLocal – Lokální verze

Program PFXlocal.exe slouží k řízenému upgrade Profylaxu u klientských PC. Díky tomuto programu je možnost mít soubor Profylax.exe přímo na klientských PC, čímž odpadá načítání souboru po síti ze serveru a zároveň není třeba, aby se IT muselo starat o rozkopírování nových verzí programu na lokální klientské PC při upgrade.

 

Ve zkratce:

Umístěte soubor PFXlocal.exe a PFXlocal.ini do stejného adresáře na serveru, jako je Profylax.exe. Následně všem klientům vytvořte na ploše zástupce PFXlocal.exe místo přímo na Profylax.exe. Při prvním spuštění, nebo po upgrade, bude spuštění Profylaxu delší, protože si klient stáhne k sobě nový exe soubor, který ale pak spouští lokálně a nestahuje jej každým spuštěním.

 

Popis fungování, instalace a nastavení:

  1. Je zapotřebí mít dva soubory: PFXlocal.exe a PFXlocal.ini
  2. Soubory PFXlocal.exe a PFXlocal.ini musí být umístěny ve stejném adresáři na serveru jako Profylax.exe
  3. Do souboru PFXlocal.ini se nastaví defaultní adresář, do kterého se bude klientům na lokálních PC kopírovat („instalovat“) Profylax.exe ze serveru, a ze kterého se následně bude samotný Profylax na lokále spouštět. Např. tedy „C:\ProgramData\Profylax\“. Windows adresář musí být shodný a použitelný pro všechny klienty!
    • Od 31.3.2023 lze použít i namísto cesty napsání „USERPROFILE“ -> díky tomu se soubory budou kopírovat jednotlivým uživatelům podle přihlášení do Windows. V takovém případě se pak Profylax.exe bude kopírovat na lokálním PC do USERPROFILE adresáře přihlášeného uživatele WIN a podadresáře Profylax (např. C:\Users\Vaclav\Profylax).
  4. Klienti, kteří budou používat Profylax.exe lokálně budou namísto zástupce Profylax.exe spouštět zástupce PFXlocal.exe za serveru. Budou tedy spouštět PFXlocal.exe, nikoliv Profylax.exe. Zástupce si však pochopitelně mohou pojmenovat jako „Profylax“.
  5. Pokud klient spustí na svém počítači zástupce PFXlocal.exe, dojde při každém spuštění ke kontrole verze na lokálním PC oproti verzi na serveru. Pokud vyjde nová verze Profylaxu, pak standardně IT zkopíruje nový Profylax.exe pouze na server a klientovi se v rámci PFXlocal.exe automaticky zkopíruje nová verze do jeho počítače a následně se spustí již nová verze Profylaxu.
  6. Při prvním spuštění PFXlocal.exe se do adresáře s Profylax.exe na lokálním PC vytvoří soubor PFXlocal.log, do kterého se jen zapíše cesta k adresáři Profylaxu na serveru, z důvodu toho, aby se při prvním spuštění Profylaxu z lokálního PC mohlo zkontrolovat, zda má již uživatel na serveru ve složce Gridy svojí složku, a pokud ano a na svém počítači ji naopak ještě vytvořenou mít nebude, dojde ke zkopírování celé této jeho složky do jeho počítače, aby příp. nepřišel o již nastavené gridy a nemuselo se to kopírovat ze serveru ručně.

 

Translate »