How Can We Help?

Obsah

Osobní oprava

Osobní oprava slouží k urychlení a usnadnění práce při zápisu práce v PROFYLAXu. Buď je možnost při zápisu práce vybírat z číselníku Druhy údržby, nebo pokud vybraný přihlášený uživatel bude používat jednu (osobní) opravu, pak je možné v PROFYLAXu nastavit, že se pro daného uživatele vždy automaticky vybere jeho osobní oprava, čímž se mu ušetří hledání v číselnících apod.

 

Příklad: Uživatel Jakub Bond bude při zapisování práce vždy vybírat druh údržby/opravy kupříkladu O_Bond. Aby nemusel pokaždé při zápisu hledat a vybírat tento druh údržby, pak lze tuto opravu přednastavit v uživatelských parametrech.

 

Pokud není zadán Osobní kód opravy, ale zadáte zápis s osobní opravou, pak vyskočí tato hláška:

 

Nastavení/Přidělení Osobního kódu opravy se provádí v menu Servis–>Programátorský servis–>Uživatelské parametry.

 

Zde si zvolíte uživatele (v našem případě Jakub Bond – jakákoli podobnost s žijícími či smyšlenými osobami je čistě náhodná. :-)).

 

Po kliknutí na se zobrazí číselník druhů údržeb (jinak v menu ÚdržbaDruh údržby). Pokud v Druhy údržby je již vhodná oprava vytvořena, pak ji jen vybereme. Pokud ne, pak přes zelené plus + vytvoříme nový řádek/opravu. Do sloupce Název můžeme zadat kupříkladu O_BOND. Sloupec Typ_údržby jen pro jistotu zkontrolovat, aby zde byl typ Oprava.

 

Pokud se jedná zároveň o uživatele i o pracovníka, pak je vhodné rovnou předvyplnit v záložce Profese/Prac. profesi a pracovníka.

 

Tím PROFYLAX bude vědět, že uživateli Jakubovi Bondovi při zvolení osobní opravy má automaticky vybrat přiřazený Druh údržby/opravy (O_BOND).

Translate »